Magyarországot idén nyolc fiú képviseli, többek között a 11. osztályos Horcsin Bálint, a budapesti Németh László Gimnázium; Varga Péter, az Óbudai Árpád Gimnázium; valamint Bukva Dávid Bertalan és Szabó Kornél György, a Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium diákjai. Mivel idén a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium ad otthont a diákolimpiának, ezért két csapat indítására is jogosult Magyarország. Az informatikai diákolimpikonok egyhetes ittlétük alatt versenyprogramjuk mellett felfedezik majd Nagykanizsát és a környék nevezetességeit. A tervek szerint a sofőr nélküli járművek számára épített zalaegerszegi tesztpályán tartanak számukra bemutatót és meglátogatják a keszthelyi Festetics-kastélyt is - olvasható a közleményben.
 
Mint írják, Közép-Európai Informatikai Diákolimpia az IOI, vagyis az UNESCO által is támogatott Nemzetközi Informatikai Diákolimpa előversenyének tekinthető, a CEOI-n való részvétel fontos a világversenyre való felkészülésben. Magyarország a CEOI egyik alapító tagja és többször adott már otthont a versenynek. 1995-ben Szegeden, 2001-ben Zalaegerszegen, 2005-ben Sárospatakon, 2012-ben pedig Tatán mérték össze tudásukat a régió országainak kimagasló programozási ismeretekkel bíró középiskolásai. A magyar diákok hagyományosan jól szerepelnek a CEOI-n, az elmúlt huszonöt évben összesen ötvenhat érmet gyűjtöttek. A tavalyi versenyről diákjaink egy arany és három bronzéremmel térhettek haza. A verseny történetében 2019-ben szerzett először magyar diák abszolút első helyet, ő volt a legjobb az aranyérmesek között is.
 
A Közép-Európai Informatikai Diákolimpia régiónk legfontosabb informatikai tanulmányi versenye, amelyet 1994 óta rendeznek meg azzal a céllal, hogy fokozza a diákok érdeklődését az informatika és infokommunikációs technológiák iránt. A verseny a Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Karának rendezésében, az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával valósul meg. A megmérettetésről bővebb információk a www.ceoi2020.inf.elte.hu weboldalon találhatók - áll az összegzésben.